Son 2 sezon kalan Game of Thrones dizisinin final sezon bölüm sayısı açıklandı. Bu yaz başlayacak 7.sezondan sonra ki final sezonun bölüm sayısı açıklandı.

HBO’nun sevilen dizisi Game of Thrones’un yaratıcıları olan David Benioff ve D.B. Weiss, South by Southwest (SXSW) Festivaline katıldılar ve burada dizinin geleceği ile ilgili önemli açıklama yaptılar. Dizinin bu yaz başlayacak yeni sezonu ile ilgili konuşan çift, ilaveten final sezonu ve bir süredir gündemde olan yeni Game of Thrones dizisi ile ilgili da ayrıntıları paylaştılar.

HBO, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile Game of Thrones’un merakla takip edilen 7.sezonunun 16 Temmuz’da başlayacağını ve toplam 7 bölümden oluşacağını açıklamıştı. Yeni sezonu ile beraber bölüm sayısını azaltan dizi, final sezonunda bu sayıyı daha da düşürecek. Benioff ve Weiss, dizinin son sezonunun 6 bölümden oluşacağını belirtti.

Artık son iki sezonuna giren Game of Thrones’un bitmesinin sonrasında çıkması beklenen olası bir yan dizi ile ilgili da konuşan çift, HBO’nun böyle bir dizi yapabileceğini ancak kendilerinin bu projede yer almayacağını belirtti. Benioff ve Weiss, çekilecek bu yeni Game of Thrones dizisi için farklı bir bakış açısı sunacak yeni bir ekibin daha iyi olacağını söylediler.

İkili son olarak dizinin yeni sezonunda ünlü şarkıcı Ed Sheeran‘ın da ufak bir rolle karşımıza çıkacağını duyurdu. Dizide Arya Stark’ı canlandıran Maisie Williams’a sürpriz yapmak isteyen Benioff ve Weiss, Williams’ın hayranı olduğu Ed Sheeran’ı sonunda ikna etmeyi başarmışlar. Sheeran’ın hangi rolü üstleneceği şimdilik bilinmiyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]