Dünyaca ünlü antivirüs program üreticisi Kaspersky, Kasım 2002 tarihinden beri kırılamayacak bir işletim sisteminde çalışmalarını sürdürüyordu. Çalışmaların sonucunda Kaspersky İşletim Sistemi 14 yıl sonra geliştirildi. Kaspersky OS, tamamıyla yeni bir işletim sistemi ve ayrıca Linux tabanlı değil. Yazılım geliştirme ekibi, olası güvenlik açıklarının ortaya çıkmaması için, işletim sistemini tamamen sıfırdan yazmaya karar vermiş.

Bu yüzden işletim sistemi projesinin başlangıcında yalnızca mimari ve yöntem detaylar üzerinde durulmuş. Tüm problemlerin konuşulup, nasıl bir işletim sistemi olacağını karar verilmesinin sonrasında, işletim sisteminin uygulamaylanmasına başlanmış. Kaspersky OS, en yüksek güvenlik arzularıne yanıt verebilmesi için geliştirilmiş ve bütün saldırılara karşı koyabileceği iddia ediliyor.

Firmanın söylediğine göre, işletim sistemini kırmak için aşırı yüksek bir prosedür gücü gerekiyor. Bu tip bir sistem de son derece pahalı. Kaspersky Labs bunun yanı sıra yeni işletim sistemine sahip olan ilk network switch cihazını da tanıttı. Bu cihaz, bilhassa aşırı yüksek veri güvenliğine ihtiyaç duyan yerler için geliştirilmiş.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]