Mafsal yatakların yani dana gözü rulman olarak tabir edilen mafsallar millerin yada çubukların hizalama değişim miktarlarını karşılamak için kullanılır. Aşırı hız ve kritik yüksek radyal yükleri yönetmek için tasarlanmıştır.

Mafsal rulmanlar, yüksek şok yükler, yüksek dalgalı yükler, görece bakım özgür ve döndürme hareketleri ve tek taraflı yük yönü ile çok yüksek radyal yükleri içeren yerler için uygundur. Bazı mafsal rulmanlar ise köprü, inşaat makineleri, demiryolu, hidrolik çelik yapılar ve çatılarda kullanılır. Başka kullanıldığı alanlar ise madencilik, enerji üretim tesisleri, petrol arama alanlarında, dişli sürücülerin bulunduğu yerlerde ve rüzgar türbinlerinde kullanılır. Motor takozlarında, uzay ve havacılık sanayinde, kanat kapatlarında ve eklem noktalarında mafsal rulman yatakları kullanılır.

GE-ES Serisi Mafsal Rulmanları

GEG Serisi Mafsal Rulmanları

GEZ Serisi Mafsal Rulmanları

GE-LO Serisi Mafsal Rulmanları

 

Disclaimer: Although the information set forth herein is believed to be correct, Azot.org makes no recommendation, or offers no warranty of any kind, with respect to the subject matter or its accuracy. Azot.org specifically disclaims all warranties, expressed, implied or otherwise, including, without limitation, all warranties of merchantability, fitness or suitability for a particular purpose or application.

[Toplam:2    Ortalama:3.5/5]